27 Nis 2018

Selçuk Tıp’ta II. Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Sempozyumu gerçekleştirildi

/

Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireleri Derneği (OTHED) ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı işbirliğiyle düzenlenen II. Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Sempozyumu, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanlık Binası Beyhekim Toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sempozyumun açılışında, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahattin Kerem Aydın, OTHED Başkanı ve Başkent Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Hayriye Ünlü ile Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Sorumlu Hemşiresi Şerife Kürekci konuşma yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından sempozyumun birinci paneli olan “Travmalarda Hemşirelik Yaklaşımı” konusunda uzmanların sunumlarına geçildi. Gün boyu devam eden oturumlarda, “Ortopedik Cerrahi Sonrası Gelişebilecek Komplikasyonların Yönetiminde Multidisipliner Yaklaşım”, “Çocuk Ortopedisinde Hemşirelik Yaklaşımları” ve “Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliğinde Güncel Yaklaşımlar” ana başlıklarında konunun uzmanları tarafından sunumlar gerçekleştirildi.