Sağlık Kurulu

TARİHÇE

Sağlık Kurulu Birimi 2011 yılında kurulmuştur. Bölümümüzde 1 Memur ve 2 İdari personel ile hizmet vermektedir.

YER

Birimimiz D Blok Giriş Katında hizmet vermektedir.

İŞ BÖLÜMÜ

Engel Oranı Belirten Raporlar ve Sağlık Kurulu Raporları

Maluliyet Birimi( 3 imzalı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporları)

İŞ AKIŞI

Hastalarımız Engelli Raporu, Malulen Emeklilik ya da almak istediği rapor için başvurusu alınır. Dilekçe ya da üst yazının EBYS kaydı alınır. Sonra girişi yapılarak bölümlere Engelli (Evde Bakım Ücreti, Engelli haklarından Yararlanmak, Mahkemeye Sunmak, H Sınıfı Ehliyet Almak) için 7 bölüm-[FTR, GÖZ, K.B.B., NÖROLOJİ, GENEL CERRAHİ, PSİKİYATRİ, İÇ HASTALIKLARI],

Durum Bildirir (Malulen Emeklilik, Silah Taşıma ve ya Bulundurma Ruhsatı, Özel Güvenlik Görevlisi [Silahlı veya Silahsız] olma, İşe Başlama, Okul Kaydı, Tayin, Vatandaşlık, Eğitim Amaçlı Vize) için 6 Bölüm –[GÖZ, K.B.B., ORTOPEDİ, PSİKİYATRİ, İÇ HASTALIKLARI, NÖROLOJİ] ve Başvuran Hastalarımızın hastalıklarıyla alakalı bölümler açılarak hasta yönlendiriliyor.

Muayene bittikten sonra kontrol edilip hastanın kurula girebilmesi için rapor düzenleniyor. Haftada 1 kez Çarşamba günleri Engelli, Malulen Emeklilik, Silah Ruhsatı, İşe Başlama, Tayin, Mahkemeye Sunma ve Durum Bildirir Raporu almak için başvuran hastalarımız kurula girmektedirler.

En son aşamada da hastanın raporu Hocalarımızın verdikleri puanlar ve tanılarla beraber düzenlenip kişisel başvuru ise Hastaya teslim ediliyor, Üst yazıyla gelen Resmi başvuru ise Üst yazının geldiği kuruma cevap yazılarak Onay aşamasından sonra hastanın hastalığıyla alakalı belgeler ve varsa raporlarla beraber kuruma gönderiliyor.

Maluliyet Birimimize hastalar üst yazıyla kurum tarafından gönderiliyor. Bir veya daha fazla üst yazıda belirtilen bölümlere hastanın EBYS kaydı yapıldıktan sonra yönlendiriliyor. Hastanın muayenesi bittikten sonra bölümden 3 imzalı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu bize teslim edilince cevap yazılıp onay aşamasından sonra kuruma gönderiliyor.